Barrister And Mann

morr
Kamisori

Barrister And Mann

Post by morr » 30 Mar 2017, 21:59

Može ovdje rasprava o Barrister and Mann, vjerovatno najpoznatiji američki artisan.
opat wrote: B & M je odlican, sto se performance tice -- ali nije nista bolji ni losiji od Stirling, TTFFC, K Shave Works, Uncle Jon, Catie's, Ginger's Garden, Shannon's, i puno drugih. B & M je samo "bolji" zbog svog dizajna. Svi ostali su ili:
a) nemastoviti (eg Shannon's Soaps, Wholly Kaw)
b) furaju se na "vintage barbershop vibe" (npr. dizajn na Stirlingovom Barbershop ili Ben Franklin sapunima, ili svi WSP sapuni sa svojim "vintage" fontovima, ili svi Fine),
c) pucaju na SoCal pin up tattoo art design sto pali na pomadama jer pucas na rockabilly/tattoo/greaser vibe, ali brijanje je nesto sasvim drugo od zalizivanja kose (npr. Uncle Jon, Dr Jon)
d) konzervativni su (Catie's Bubbles, vecina Stirling),
c) seljacine su (The Club -- sapuni koji se zovu "Success" i na poklopcu vidis hrpu dolara)
d) nesto sto ja zovem "carpet-bombers" (Van Nulay, Mama Bear, Ginger's Garden) -- izbacuju previse proizvoda tako da se istrose jer drze previse niti, umjesto da izbace 5-6 sapuna/AS i da uloze resurse u to i gotovo.

PAA (Phoenix Artisan Accoutrements) su jedina dobra iznimka -- Douglas Smythe ima neku svoju cudacku "viziju" pa PAA dizajn je smjesa vintage Americane/Twilight Zone/Sci-Fi iz 50-ih/Beach Boys albuma, pa neka PAA izdanja izgledaju stvarno odlicno.

B & M je jedini koji je stvarno zakoracio u 21. stoljece a istovremeno ostao odan "tradiciji" i cijelom tom "vintage vibe-u" tradicionalnog brijanja-- tako da na njhovim sapunima imas malo Bauhausa, Art Decoa, i malo Norman Rockwell Americane iz 1950s, ali sve kroz jedan inteligentan i ukusan minimalizam. Njihovi Seville i Dickens su estetski uzitak za drzati u ruci i gledati i svako bez sumnje odmah ZNA da Seville i Dickens jednostavno kick major ass. Njihov dizajn jednostavno "has something for everyone" u svojoj vizualnoj poruci.

Kad su se poceli odlijepljivati od ostalih, poceli su sa "release campaigns" -- vec su imali followers na FB-u itd, tako da su mogli stvoriti groznicu prije svakog izbacivanja novog proizvoda. Ali fora je sto nikad ne naprave puno vise sapuna od prednarudzbi -- prvo nestane, pa onda ljudi kukaju po forumima i tako sire "mit" B & M-a. Onda ih stigne malo, pa se to odmah rasproda, pa ga opet nema, i tako u krug.

Naravno, sad kad imaju i viska kapitala i formulu za marketing, sad mogu eksperimentirati sa (skupim) mirisima. I mogu si priustiti pumpanje Latha serije bez zastoja-- njihov "kruh i maslac". Latha serije nikad ne nestane -- ima ih na bacanje, ali limited releases su cisti marketinski genij.

Za mene je recimo Van Nulay ponajbolji artizan (Monica Gillam) sto se performance tice -- njeni sapuni su stvarno vrh, ali njen dizajn je takav seljacki kitsch i srot, a naljepnice na sapunima su isprintane na bubblejet printeru iz 1996-e godine kojeg ona jednostavno nema srca baciti, pa dok radi, radi (takva je bila moja i pokojna baba sa svim stvarima). Smocis ih malo, i ode sve u k. Njeni colognes su stvarno kvalitetni (traju i do 7-8 sati na mojoj kozi) i ima jeben nos za mirise (njene kopije Eau de Sauvage od Diora i Tobacco Vanilla od Tom Forda su spot on). Ali dizajn, prezentacija... brate -- neznas bi li rigao ili plakao. Normalno da ljudi ne grizu sa entuzijazmom na njene kreacije --jer danas -- image je sve. B & M jednostavno ubijaju sve.
Ovdje je stvarno puno informacija, svaka čast. Nisam probao sve navedene sapune, previše ih je, a i teško (skupo) ih je nabaviti u Europi. Probao sam Stirling, Cattie Bubbles, Chiseled Face i sve je to ok, ali meni nisu bili u rangu B&M, YMMV. Za Stirling palac gore jer imaju stvarno fer cijene, bar za Amere.
Performanse B&M su, kako i sam kažeš, vrhunske, a to nije ni čudo jer i sami priznaju da im je Tabac (nedostignuti) uzor. Nisam neki stručnjak, ali meni su performanse B&M sapuna u rangu Tabaca, jedino što je s Tabacom lakše rukovati.

Ono što se mene najviše dojmilo kod B&M su vrlo kompleksni mirisi i sklonosti eksperimentiranju. Jedino slično sam dosad primjetio kod Phoenix & Beau sapuna, ali B&M je čini se konzistentiji. Za dizajn se slažem, kod B&M je vrhunski, vidi se da su uložili lovu u to. A za bussines model nemam neki komentar, ima puno gorih (npr. Bufflehead). Zadnje serije B&M koliko čujem nije preteško nabaviti.

Imao sam prilike isprobati sljedeće:

- Night Music - na prvu mi nije sjeo, ali sad mi je možda najdraži. Radi smeđkastu pjenu i pruža vrhunsku zaštitu. Miris je preteško opisati: mošusno slatkast, mene čak podsjeća na miris krvi. Neki kažu miris sexa ^^
-Dickens - miris božića i kolača, također jedan od boljih
-First Snow - ovaj mi je bio malo lošijih performansi, ali miris je izvrtan
-Cologne Russe - miris parferma, ne znam kako bih drukčije ovo opisao
-Rhapsody - voćna salata
-Roam - miris kampiranja: blato, kiša, znoj, mokre čarape
opat
DE

Re: Barrister And Mann

Post by opat » 31 Mar 2017, 00:04

Cuj,po meni, sto se eksperimentiranja tice -- svi oni "eksperimentiraju" (npr. Catie's Bubbles je prije par godina izbacio "Tactical Support" -- mirisi na ulje iz puske/pistolja, na auto-radioniocu, kovacnicu -- i stvarno ga je pogodio. Neponovljiv miris. Sto se performance tice, Chris Cullen stvarno zna sta radi -- Tactical Support je French Style i lather je cisti luksuz. Ali Tactical Support je dosao i otisao, ko da se nikad nije dogodio. Catie's Bubbles i Chris Cullen je, btw, bio intervjuiran u Forbes casopisu -- 15 minuta slave i to je to. TTFFC (Maria Arman, ona radi sve Maggardove sapune) su imali svoj "bourbon series" -- Angel's Share i Devil's Cut (kad se pravi bourbon, nesto alkohola ispari - "angel's share", a nesto se upije u bacvu- "devil's cut") i ona je stvarno "pogodila" te mirise. Ali jebes ti sve kad ti je naljepnica genericna, dosadna, bez nadahnuca.

Jos jedna cakica -- svi artizani koriste one pint boce za svoje AS. Barister & Mann su odlucili uloziti u cetvrtaste boce za svoje Reserves-- odmah si se odlijepio jer si lupio sakom u stol i rekao idemo tamo di niko ne ide. Labels na Reserve su profesionalizam sa nadahnucem, a ne samo hobi.

Baci pogled na Cold River Soap Works -- trenutno uzivaju ogroman rast u popularnosti i ljubavi po forumima i raznim grupama. Mislim da su poslije B&M najpopularniji artisan danas, barem medju zadrtim americkim wet shavers. Minimalan, profinjen dizajn, bez kurcenja i bez "poruke" -- ko da su Svedi ili Danci (ne znam jesi li vidio Fitjar, norveski shaving artisan -- CRSW je nesto naucio od njih, siguran sam). Ali CWRS nemaju nista posebno, mirisi su "been there, done that" -- ali dizajn im je poseban. ;)
opat
DE

Post by opat » 31 Mar 2017, 00:25

Ispravka, Soap Commander je broj 2 iza B & M. Uvijek na njih zaboravim jer mrzim njihove naslove "Passion", "Courage"... em glupo em pretenciozno. Ali ljudi bacaju konfete po njima nemilice (i tubovi su im ogromni). Darren Seibert je pre-pobozna seronja ([krscanski] Bog je u svemu, cak i Soap Commander sapunu) sto je ok, ali nemoj to trubiti naglas i to ukomponirati u svoj marketing jer ima Muslimana i ostalih koji bi mozda tili kupiti tvoj sapun, ali nece jer preferijaju se brijati bezbozno tj. cisto hedonisticki i dapace, grijesno . :ROFL Zena mu je objavila knjigu o pravljenju sapuna za brijanje i navodno je "Biblija" sto se soap-making tice.

Ja se odmah i uvijek iskopcam na takav primitivizam.
morr
Kamisori

Post by morr » 25 Apr 2017, 07:59

opat wrote:...
Nekako sam izostavio komentirati ove tvoje vrlo informativne postove ;)
Uf, svega ima, i sve bi to valjalo isprobati. Realno, toliki izbor sapuna i ostalog predstavlja obične igračke za nas odrasle, slično kao i u drugim hobijima. Za CRSW sam čuo jako dobre stvari, koje vjerovatno treba uzeti s rezervom, ali me također zanimaju. Soap Commander mi čak i nije toliko napet, ali ako se ukaže prilika, zašto ne.

OT Jutros sam za brijanje koristio Barrister and Mann Dickens sample te nakon toga i Jeris Musk aftershave, čiji miris definitivno ne spada u kratkotrajne. I sad na poslu skužim da mi lice još uvijek miriši po sapunu: Dickens je prevagnuo aftershave!
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 30 Sep 2017, 09:55

Skoro se nista ne pise o ovim sapunima.
@morr ti si probao neke pa daj jos neki info - ima li ih di kupiti u EU ili samo Maggard?
Koja je razlika u Reserve, Latha i obicnim serijama. Sto im je Glisant?

Pohvale za dizajn, ali previse toga ima i zbunjujuce je, a njihova web stranica me zbunjuje jos i vise.
Koliko sam shvatio nekih sapuna nema uopce vise, tj drugacije izgledaju nego prije? jel to samo vizualna promjena ili i formulacija?
morr
Kamisori

Post by morr » 30 Sep 2017, 17:40

pimple8 wrote:Skoro se nista ne pise o ovim sapunima.
@morr ti si probao neke pa daj jos neki info - ima li ih di kupiti u EU ili samo Maggard?

Pohvale za dizajn, ali previse toga ima i zbunjujuce je, a njihova web stranica me zbunjuje jos i vise.
Koliko sam shvatio nekih sapuna nema uopce vise, tj drugacije izgledaju nego prije? jel to samo vizualna promjena ili i formulacija?
Latha, Glissant i Reserve su baze sapuna na koje se dodaju mirisi. Latha je bez lanolina i spada u budget verziju sa "skromnijim" mirisima. Glissant je trenutna baza, a Reserve nova namijenjena Reserve liniji koja bi trebala oživjeti zaboravljene mirise (npr. Spice je na tragu vintage Old Spice mirisa, Cool je inspiriran Floid Blue AS-om).
Nema ih u EU, najbolje Maggard. Ima core linija sapuna koji su manje-više stalno dostupni (Cheshire, Cologne Russe, Lavanille, Latha itd.), a ostali su sezonski. Sezonski se brzo rasprodaju, iako ne tako brzo da ih ne može kupiti svatko tko želi.
A sad, mišljenja su kao i znaš već što, svatko ima svoje, pa tako i o B&M sapunima. Cijena je kakva je, u rangu ostalih artisana. Meni po performansama spadaju u sam vrh, a po mirisima definitivno nemaju konkurencije. Ako te zanima, uzmi par samplova, evo sad je novi Leviathan, a moja preporuka je Lavanille - it will make your head spin ;)
Zagorac
DE

Barrister And Mann

Post by Zagorac » 02 Oct 2017, 01:20

morr wrote:
pimple8 wrote:Skoro se nista ne pise o ovim sapunima.

Latha, Glissant i Reserve su baze sapuna na koje se dodaju mirisi. Latha je bez lanolina i spada u budget verziju sa "skromnijim" mirisima. Glissant je trenutna baza, a Reserve nova namijenjena Reserve liniji koja bi trebala oživjeti zaboravljene mirise (npr. Spice je na tragu vintage Old Spice mirisa, Cool je inspiriran Floid Blue AS-om).
Nema ih u EU, najbolje Maggard. Ima core linija sapuna koji su manje-više stalno dostupni (Cheshire, Cologne Russe, Lavanille, Latha itd.), a ostali su sezonski. Sezonski se brzo rasprodaju, iako ne tako brzo da ih ne može kupiti svatko tko želi.
A sad, mišljenja su kao i znaš već što, svatko ima svoje, pa tako i o B&M sapunima. Cijena je kakva je, u rangu ostalih artisana. Meni po performansama spadaju u sam vrh, a po mirisima definitivno nemaju konkurencije. Ako te zanima, uzmi par samplova, evo sad je novi Leviathan, a moja preporuka je Lavanille - it will make your head spin ;)
Gledam trenutno po Maggardu i ima ona Latha serija, neka serija koja na kutijici ima zivotinje neke. Bik, konj, sova i sl. i serija gdje su nacrtani simboli tipa sidro, karkatura ruze, vila i sl.
Latha serije su oko 10$, dok su ove s "zivotinjama" oko 17-20$, dok su ove s simbolima 18$!
Pa mi moze netko objasniti razliku. Je li razlika samo u mirisu, jesu li performanse iste?
Vidim da je ova Latha njihov "working horse".
A jesu li performanse iste samo se igraju mirisima i to su neke ogranicene serije, a Lathu stancaju kad got stignu ili..?

Sent from my iPhone using Tapatalk
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 02 Oct 2017, 08:41

Objasnio je kolega morr vec - Latha ima manje sastojaka, nema lanolina, mirisi su ''obicniji'' dok su kod regularne linije (sa zivotnjicama) mirisi kompleksniji.... Peformanse ne bi trebale biti iste ako sastojci nisu isti, konkretno nedostatak lanolina bi trebao imati efekt na post shave feeling....
Zagorac
DE

Post by Zagorac » 02 Oct 2017, 08:57

pimple8 wrote:Objasnio je kolega morr vec - Latha ima manje sastojaka, nema lanolina, mirisi su ''obicniji'' dok su kod regularne linije (sa zivotnjicama) mirisi kompleksniji.... Peformanse ne bi trebale biti iste ako sastojci nisu isti, konkretno nedostatak lanolina bi trebao imati efekt na post shave feeling....
Performanse me najvise zanimaju.. ako je razlika u mirisu samo onda ne bih dao duplo vise novaca!

morr
Kamisori

Post by morr » 02 Oct 2017, 16:25

Onda štedi novce i kupi Tabac, Arko i MWF.

Cijena B&M u pravilu ovisi o cijeni mirisa koje stavljaju u sam sapun.
Zagorac
DE

Post by Zagorac » 02 Oct 2017, 19:36

morr wrote:Onda štedi novce i kupi Tabac, Arko i MWF.

Cijena B&M u pravilu ovisi o cijeni mirisa koje stavljaju u sam sapun.
Ovaj mjesec sam kupio vec tri komada, tako da kosarica na Maggardu ce cekati sljedeci.

marn
Naučnik brijač

Post by marn » 04 Jan 2018, 09:57

Image
Probao B&M Hollows iz Posvuduše.
Miris me baš nije oduševio, iako moram priznati da se i ne mogu točno sjetiti kako miriši, samo znam da mi nije bio po guštu.
Performanse su odlične! Ne znam sad to stručno rasčlaniti kao neki (kojima se divim na rječitosti- bez zeke), ali jednostavno vrhunski sapun po pitanju performansi.
:amen:
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 04 Jan 2018, 11:51

Meni miris Hollowsa isto ne paše. Sam opis mu je neprivlačan. S druge strane morru je odličan, ako se ne varam :D
EDIT: no, Night Music je to bio. Sry morr.

Performanse neupitno vrhunske!
morr
Kamisori

Post by morr » 04 Jan 2018, 12:13

Ok mi je Hallows miris, no nekako dosadi, što je sasvim u suprotnosti s ostalima B&M koji rastu i traže navikavanje.
Night Music je meni uistinu najbolji i to je najbolji primjer, na prvu mi je bio WTF, ali sad ne mogu bez njega. Inače je inspiriran Guerlain Shalimar parfemom.
morr
Kamisori

Post by morr » 12 Jan 2018, 16:20

Koga zanima, B&M su stavili dio rasporeda proizvoda za 2018.g.
https://www.barristerandmann.com/pages/ ... n-schedule

Zašto ovo pišem? Zato jer se vraća legendarni Roam! Koga zanima, naći će dosta tog po netu, ja ću samo reći da je Roam najkontroverzniji miris B&M-a, a možda i općenito. Ja cu ga svakako pokušati zgrabiti, no ne znam jel bih ga preporučio - miris je opak!
Post Reply

Return to “Sapuni za brijanje”