Schick injector N2

napoleon
Student brijanja

Schick injector N2

Post by napoleon » 07 Jun 2018, 16:50

Već neko vrijeme čitam o schick twin žiletima koji ljudima traju i po 50-60 brijanja. Za one koji ne znaju, to su žileti za injectore koji se sastoje od dva žileta priljepljena jedan na drugi.
Osobno, ne vjerujem u to, ili ti ljudi imaju bradu kao moja prababa :skrbo

Ali reko, ajde, žrtvovat ću se za forum. Žileti jesu malo skuplji (kupljeni preko e-baya) ali po brijanju bi trebali biti prihvatljivi ako stvarno traju koliko svi kažu. Naručeni iz Japana, malo dodatno platio opciju poštarine sa trackingom i stigli relativno brzo. Kojih 5 radnih dana.

Ali tada nastupa problem. Oni ne idu u bilo koji injector. Idu u adjustable koji sam prije koji mjesec prodao. :( Ne idu u hydromagic modele, niti u stare modele (do modela G). To je samo značilo da moram u nabavku.

Na ebayu sam pronašao ovaj NOS model, mislim da je N2, iz 80-ih/90-ih, i ti modeli su izašli dok su postojali twin žileti. Znači definitivno ih prihvaćaju. Neki kažu da brije kao i type O (koji je jako rijedak, ali postoji odlična kopija nažalost dostupna samo u USA).

Ideja je bila da probam twin žilete baš ba brijačem za kojeg su i namijenjene.

Odradio prvo brijanje i moram reći da nisam previše oduševljen. Možda su i moja očekivanja bila prevelika.
Dobio sam DFS prema BBS, jedno od boljih brijanja, ali se isto tako odlično obrijem u 3 passa i sa Hydro 500 ili G modelima sa običnim žiletima. Morat ću se još brojati prije nego donesem konačni sud. I tako pričaju da je prvo brijanje tako tako, a onda žilet postaje sve bolji i bolji. Ali moram priznati i da sam išao ATG na nekim mjestima na kojima se to nisam nikad usudio, tako da možda još i nešto bude od njega.

Plan mi je brijati se idućih mjesec dana sa istim žiletom i istim set upom, tj dok ne odlučim da je otupio. Nadam se da će biti i više od mjesec dana.

Poželite mi sreću!

Malo slika:

Image

Image

Image

Image

Dummy blade:
Image

Image

Image

Twin žilet (opasno se približavamo desposable brijačima, kako izgledom tako i brojem oštrica) :mrgreen: :
Image
Rasiergel
DE

Re: Schick injector N2

Post by Rasiergel » 07 Jun 2018, 18:22

Taj twin je mislim bio osnova za wilkinson/schick slim twin plus.
Danas ga poznajemo kao jednokratni wilkinson extra 2 sentivie u wilkinson zemljama i shick ST2 u schick zemljama, ali da se još nači patrona, ako me sjećanje služi možda ih je čak i muller držao
Meni osobno jedna od boljih jednokratnih
007
Student brijanja

Post by 007 » 07 Jun 2018, 18:31

Sretno! Super fotke.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
TomBar
Shaveta

Post by TomBar » 07 Jun 2018, 18:47

Sretno!!

Poslano Tapatalkom

napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 07 Jun 2018, 22:01

Palo i drugo brijanje od tri passa. Vrlo vrlo dobro za sada. Jedno od boljih brijanja ikad. Ne znam je li do brijača ili žileta. Ali još ne bih rekao da se isplate kupiti, obzirom na cijenu. Ako izdrže 35 brijanja biti ću zadovoljan i preporučiti ću ih ljudima. Ali, do tada ima još vremena.

Sad nastupa novi problem. Što mi je lice glađe, to više do izražaja dolaze male nepravilnosti u izbrijanosti. Znači da mi je cijelo lice takvo ne bih imao problema. Ali ako je dio BBS a dio DFS, tada želite ići dalje i dalje i doći do BBS i na tim dijelovima. Što možda i nije nužno bolje.

Ukratko, za sada je sve ok.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 11 Jun 2018, 08:31

U međuvremenu pala još tri brijanja (znači ukupno 5) i žilet mi se za sada sviđa. Ne vide se naznake pada oštrine.
Puno je lakše obrijati se nego kada sam se prvi put brijao (je li to tehnika ili se žilet poboljšao, ne znam) i sada mi treba 2 passa za DFS prema BBS. Znači ovo su jedna od glađih brijanja koje sam imao. Meni dovoljno.

Brijač kao takav je vrlo blag. Je li to zbog žileta ili zbog brijača- ne znam. Kada potrošim ovaj twin žilet ću u njega staviti i običan pa ću vidjeti kakav je točno.

Ostatak set upa je isti.
007
Student brijanja

Post by 007 » 11 Jun 2018, 10:13

Sa injectorima je, kao što i sam vjerojatno znaš, pravilo - što noviji, to blaži. Iako su meni injectori, općenito, blagi ali i efikasni brijači.

Nastavi sa testiranjem i sa pisanjem! Pratim te! ;)
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 11 Jun 2018, 10:22

PS. zaboravio sam dodati da je osjećaj i dalje sličan brijanju sa safety brijačem, a ne multiblade disposeablu.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 13 Jun 2018, 16:04

7. brijanje sinoć

Žilet je još oštar. Svi žileti su mi trajali max 7 dana. Osmi dan bude obično vrlo neugodno brijanje. Vidjet ćemo večeras. Govorim naravno o SE injector žiletima.
DE žileti mi traju max oko 4-5 dana. Čim krenu vući ih bacam.

Malo sam se ispraksirao pa mi je dosta i 2 passa. Uopće sam wtg izbacio (koji mi je obično prvi pass) i idem odmah xtg, a na nekim mjestima (što sam do sada mogao samo sanjati) i atg :shock:
Negdje se zanesem u potrazi za bbs, npr lijevo i desno od adamove jabučice gdje mi dlake rastu u smjeru vrtloga (što u pravilu mogu brijati samo wtg, inače bude krvi) i krenem atg. To je pretjerivanje jer bude malo crvenila ali ništa što ne ode kroz koji sat (do jutra).
Moram žilet dovesti do krajnjih granica :tameshigiri:
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 19 Jun 2018, 10:08

Trinaesto (13.) brijanje. Već mi je dosadio brijač i set up. Želim malo promjene. Ako ništa neki drugi AS. Ali ću izdržati do kraja.

Trenutno brije dobro- ne više odlično, već dobro. Kao da je sada malo teže ići ATG ali svejedno se može, jedino više nije skroz ugodno kao prije. Daleko je od tupog, nemojte me krivo shvatiti.

Što se tiče fore sa dva žileta, ne znam koliko drugi, gornji, žilet stvarno brije. Igram se sa idejom da ih nekako razdvojim pa koristim odvojeno, jedini je problem što su tanji i uži od redovnih žileta pa bi i blade gap bio za 1 mm veći a možda bi i ispadali.

Ono što trenutno mogu reći jest da si električni auto zamišljam kao ovaj žilet. Stisneš gas, on vozi, ne čuje se, malo troši, ima odlično ubrzanje, još ako ima autonomiju pa mozak na pašu...
Ali jednostavno sve to zbrojeno, iako savršeno praktično, nema nekog šarma. A vjerujem da nam je većini na forumu pri brijanju bitan i taj nekakav old school osjećaj koji nam daje klasično brijanje. Nisu bitni samo rezultati.

U svakom slučaju, ako bih morao birati jedan žilet za do kraja života, on ne bi bio to. Pogotovo u injectoru gdje je i sama promjena žileta fora sa tim repetiranjem. A ovdje se žilet mijenja svake prijestupne.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 02 Jul 2018, 16:36

Jučer obavljeno i 22. ili 23. brijanje istim žiletom, nekako kao da se žilet popravio (ili sam na zadnjem brijanju koje sam dokumentirao imao bad beard day).
Prestao sam ići ATG ali je brijanje i dalje vrlo glatko.
Ono što mogu reći jest da je potrebno ovim žiletom brijati se svaki dan. Za 2-3 dnevnu bradu nije dobar (tu su mi najbolji open comb gillette modeli).
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 05 Jul 2018, 11:47

S obzirom na uvijek isti setup - je li ti malo dosadno? :mrgreen:
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 05 Jul 2018, 12:05

Moram priznati da mi je iznimno dosadno!
Malo varam koristeći tabac sapun u šalici i tabac u sticku, ali slaba mi je to utjeha.
Dobra je strana što mi je speick već na pola prazan pa ću moći kupiti neki drugi AS :skrbo
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 05 Jul 2018, 13:33

napoleon wrote:
05 Jul 2018, 12:05
Moram priznati da mi je iznimno dosadno!
Malo varam koristeći tabac sapun u šalici i tabac u sticku, ali slaba mi je to utjeha.
Dobra je strana što mi je speick već na pola prazan pa ću moći kupiti neki drugi AS :skrbo
Haha vidiš, za svako loše ima i nešto dobro. Ta praksa je dobra za usavršavanje tehnike od izrade pjene do samog držanja i brijanje. Što se kvalitete brijanja siguran sam da je tako bolje doći do savršenstva nego konstantnom rotacijom (kao u mom slučaju). S druge strane čini se dosadno, ali dobro bitno je gledati optimistično. U ovom slučaju boca je napola prazna što je dobar znak :ROFL
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 05 Jul 2018, 13:55

Nakon ovog iskustva (koje još nije gotovo) lagano mogu reći da više volim sam proces brijanja (kako god on završio) nego sam rezultat ugodnog brijanja.
Ono što hoću reći jest da rađe biram i lošije obrijano lice, pod uvjetom da mogu birati raznoliku opremu, od jednolične opreme i BBS-a.

Što se tiče ideje o usavršavanju tehnike, ne znam bi li se složio. U teoriji je to točno. Koristi se jedan te isti set up te se i sama tehnika mora poboljšati pošto su parametri isti.
U praksi je to "Opet tabac, isti brijač i četka. Ne da mi se truditi, ajmo čim prije završiti sa tim..." i ulažem manje truda u samo brijanje a ujedno i nema tu nekog gušta. Nema izazova.
Post Reply

Return to “SE Brijači”