Brijanje bez AS i balzama

Sve o brijanju britvicom
Post Reply
Dragovode
Početnik

Brijanje bez AS i balzama

Post by Dragovode » 08 Jun 2018, 20:47

Postovanje svima,
evo zelim cuti vase misljenje o temi koju nisam uspio pronaci. Naime brijem se vec 35.g prosao brijanja sa De brijacem pa preko svih mogucih sa catrigem i sad sam se ponovo vratio na De nakon pustih godina. Naime vidim da ljudi dosta trose na After shave, na balzame kreme itd.. ja zadnjih 10 tak godina ne koristim nista nakon brijanja osim hladne vode. I koliko ja znam dosta ljudi ne koristi nista.. Zanima me kakva su vasa iskustva s time jer koliko sam primjetio kad se koza na to navikne ona dobije elasticnost i vlaznost sama od sebe bez ikavih dodatni kemikalija..

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Ovo je moj pribor za brijanje.. HJM brijac i sinteticka cetka i tabac stickImage
Last edited by Dragovode on 08 Jun 2018, 20:47, edited 1 time in total.
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Brijanje bez AS i balzama

Post by Adept » 08 Jun 2018, 21:49

Ja koristim AS-ove svih vrsta i fela. Volim osjećaj alkohola na licu nakon brijanja.
Pašu mi i losioni i balzami. Kada malo bolje promislim - koristim... sve.
Ponekad čak i samo hladnu vodu.
hadzija
Mach III

Post by hadzija » 08 Jun 2018, 22:24

Dragovode,
Ako tebi paše, samo naprijed.
Nema tu pravila i moranja.
Ja se znam obrijati samo sa hladnom vodom ali i sapunom, kremom, pjenom...
U pravu je Adept.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 08 Jun 2018, 23:36

Mislim da to ovisi o tipu kože. A i o navikama pojedinca i željama. Ja vise volim suhoću i glatkoću koju pruža alkohol nego masnoću i vlažnost od balzama.

Druga stvar, dobri sapuni tipa Tabac pružaju jako dobar post shave i kao i neki američki sapuni uopće ne zahtjeva nešto nakon brijanja kako bi koža bila meka, glatka, nahranjena itd....

Tako da, ako tebi funkcionira samo nastavi!

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Dragovode
Početnik

Post by Dragovode » 09 Jun 2018, 08:46

pimple8 wrote:Mislim da to ovisi o tipu kože. A i o navikama pojedinca i željama. Ja vise volim suhoću i glatkoću koju pruža alkohol nego masnoću i vlažnost od balzama.

Druga stvar, dobri sapuni tipa Tabac pružaju jako dobar post shave i kao i neki američki sapuni uopće ne zahtjeva nešto nakon brijanja kako bi koža bila meka, glatka, nahranjena itd....

Tako da, ako tebi funkcionira samo nastavi!

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
Slazem se s tobom. Mislim da je najbitnije dugo i dobro izraditi pjenu na licu sa kvalitetnim sapunom koja ima zivotinjsku mast, onda i prosjecan zilet i brijac odrade posao kako triba a lice ostane cisto i svjeze nakon hladnog umivanja i sve nakon toga je,bar meni suvisno staviti na lice

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

marn
Naučnik brijač

Post by marn » 09 Jun 2018, 13:15

Meni se znalo desiti da zaboravim nakon brijanja staviti nešto, jer krenem prvo spremati opremu. Primijetio sam da se koža nekako "sama za sebe pobrine". Ipak stavljam 99% puta alkoholni AS jer volim taj puderasti osjećaj na koži

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

hadzija
Mach III

Post by hadzija » 09 Jun 2018, 22:58

Pobrine, naravno. Posebno dok si mlad.
Vojska, prije 20-tak godina, brijanje do krvi svaku večer(nema milosti na postrojavanju ako ne vidi rane od brijanja), a po danu krvnička obuka.
Lice bude tamno crvene boje posle skidanja zaštitne(gas) maske.
Ali, sve se smiri posle umivanja i onda opet na novo.
Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”