Brijanje pomoću hladne vode

Sve o brijanju britvicom
Ancre
Kamisori

Re: Brijanje pomoću hladne vode

Post by Ancre » 13 Mar 2014, 14:15

korijen wrote:A propos JNA, sjetio sam se lika iz Srbije, bio je visok oko metaripo i imao ku#ac do koljena. Bio je klasu stariji od neme. Onda bi čekao da dođe nova klasa, donio bi sjekiricu iz skladišta, svukao bi se gol, nasapunao lice (ne sjećam se čim) i glumio da se brije sa sjekirom :shock:

:lol: :lol:

tip je bio legenda.
koristio je naravno hladnu vodu. :lol:
:lol:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 13 Mar 2014, 14:46

korijen wrote:A propos JNA, sjetio sam se lika iz Srbije, bio je visok oko metaripo i imao ku#ac do koljena. Bio je klasu stariji od neme. Onda bi čekao da dođe nova klasa, donio bi sjekiricu iz skladišta, svukao bi se gol, nasapunao lice (ne sjećam se čim) i glumio da se brije sa sjekirom :shock:

:lol: :lol:

tip je bio legenda.
koristio je naravno hladnu vodu. :lol:
Nije mi jasno kako se batina uklapa u priču...
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 13 Mar 2014, 15:19

naftas wrote:
koja batina?
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 13 Mar 2014, 16:21

Pa ova do koljena... Ako se skidao gol u toj sceni sa sjekirom, možda se htio i pohvaliti...
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Mar 2014, 16:23

korijen wrote:
naftas wrote:
koja batina?
:D

Tip je stvarno legenda - da mi je zamisliti lice novaka koji je upao u zajednički sanitarni čvor i zatekao tu spodobu :lol:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 28 Aug 2014, 19:16

Vučak
Početnik

Post by Vučak » 18 Nov 2014, 21:48

provat cu s obzirom da inace gotovo pa redovito dobijem pristic iznad gornje usne, a i primjetio sam da ih imam manje kad san se suzdržava pretjeranog dodira lica s toplom vodom

dapace, potaknut ovom temom, danas san se nakon dugo vrimena otušira u hladnoj vodi i osjecaj je super
sve_znalica
DE

Post by sve_znalica » 18 Jan 2015, 21:03

Jos prije par tjedana kad sam otkrio za ovaj forum i to upravo istazivajuci razno razne nacine brijanja za smanjenje iritacije, naletio sam ovu temu ovdje.

Prije cca. dva tjedna poceo sam prakticirati brijanje sa hladnom vodom, na cisto, bez tusiranja, i moram priznati da mi je uvelike pomoglo :thumbs:

Mozda bi bilo i sa mlakom ili srednje toplom, ali bez tusiranja! Probati cu u naredna tjedan-dva isprobati. Ocito je da je kod mene koza jako mekana nakon tusiranja, i onda bude "osjetljiva" pri dodiru s britvom, pogotovo oko vrata, i pogotovo ako prakticiras ATG i slicne vratolomije.

Prije nego sta sam poceo prakticirati brijanje poslije tusiranja (a to sam obicno radio od kad znam za zilet) nisam imao tolike iritacije jer sam se brijao ili prije, ili na dan kad se nebi tusirao. E onda potaknut citanjem preporuka vecine ljudi, poceo sam se brijati nakon tusiranja, i od tada sam poceo dobivati ozbiljne iritacije, koje sam kasnije smanjio ovim hladnim postupkom.

Znaci, onaj koji ima osjetljivu kozu, ili koje kakve iritacije nakon brijanja, poslije tusiranja toplom vodom(najveci stupanj mogucnosti) ili umivanjem(manji stupanj), preporucujem ovaj postupak! Meni je pomoglo :thumbs:
Giza
BIC

Post by Giza » 05 Apr 2018, 02:51

prekasno sam ja dosao na ovaj forum... prekasno...
Stvarno ste se dobro zabavljali prije tri-cetiri godine. Nemam nekih pametnih komentara o brijanju hladnom ili toplom vodom iako ste mi stavili bubu u uho da probam razne stvari. Mogu samo reci da sam probao brijanje hladnom vodom u vojsci (sa i bez sapuna) i da ne pamtim nekakve posebne dozivljaje osim da sam bio u vojsci. Ali prije xz godina kad sam imao 18 i bio u vojsci nije me bas bilo pretjerano briga za kvalitetu brijanja i razor burn i ne znam sto. Samo da me oficiri ne dave.
Nastavljam svoje perusanje starih postova (jer nekako imam osjecaj da ovakvih diskusija bas i nema u novije vrijeme) taman prije nego idem spat (to me fino umiri i izbaci iz posla i ostalih problema). Zao mi da vidim da dosta ljudi koji su prije sudjelovali u zivim diskusijama vise ne posta tako cesto ali valjda je to normalno. Zasitis se. Samo Prasketa nemojte pustit da stane! Grehota bi bila...
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 05 Apr 2018, 08:52

Giza wrote:
05 Apr 2018, 02:51

Nastavljam svoje perusanje starih postova (jer nekako imam osjecaj da ovakvih diskusija bas i nema u novije vrijeme) taman prije nego idem spat (to me fino umiri i izbaci iz posla i ostalih problema). Zao mi da vidim da dosta ljudi koji su prije sudjelovali u zivim diskusijama vise ne posta tako cesto ali valjda je to normalno. Zasitis se. Samo Prasketa nemojte pustit da stane! Grehota bi bila...
Slazem se i ja kolega, i meni se čini da se slabo piše i diskutira, zato često i sam vrtim stare teme i pokušam iste oživiti.
To je normalno valjda kao što kažeš, netko tko je krenuo davno već je svašta probao i pronašao neki svoj izbor opreme i nema potrebe sve probavati, analizirati, pitati itd.....

Ovu temu nisam čitao, ali znam da sam se i ja interesirao za brijanje hladnom vodom ( http://www.brijacnica.com/viewtopic.php ... 5&start=60 ) Moram priznat da mi često padne na pamet, ali jednostavno mi se ne da močiti hladnom vodom :) :mrgreen: Baš sam nedavno naišao na onu temu ''stare knjige o brijanju'' gdje tamo negdje iz 1920 brico isto savjetuje brijanje hladnom vodom koja otvrđuje dlake i čini ih tvrđim odnosno lakšim za brijanje, dok topla omekšava čime ih brijač teže zahvati. Ima logike skroz, pogotovo kad razmišljaš o drugim stvarima ne samo u brijanju.
Možda sada u toplija vremena se odvažim!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 05 Apr 2018, 09:53

Ja se uredno godinama brijem i sa hladnom i sa toplom vodom (kako mi dođe) i nemam ama baš nikakvih problema. Pače, brijanje hladnom vodom mi paše!
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 06 Apr 2018, 09:55

Giza wrote:
05 Apr 2018, 02:51

... Samo Prasketa nemojte pustit da stane! Grehota bi bila...
Adept, jesam ti reko da me pustiš da pišem!!!!
Uz toliko pametnih članova, očito postoji potreba i za pokojom budalom... :D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 06 Apr 2018, 10:28

Pa ja ne kužim ko te dira :skrbo
Vidiš da te članstvo i potiče na aktivnost!
Ali ti, čini mi se, zabušavaš... A ;)
Rasiergel
DE

Post by Rasiergel » 06 Apr 2018, 11:33

Baš danas ujutro je palo brijanje s hladnom vodom, dva prolaza. I sad dođem i vidim ovu temu.
Brijanje je bilo dostojni oproštaj sa zadnjom wilkinsonovom lamicom na zadnjem njezinom brijanju :skrbo .
Razbudi te dobro ujutro
Giza
BIC

Post by Giza » 06 Apr 2018, 13:33

Adept wrote:
06 Apr 2018, 10:28
Pa ja ne kužim ko te dira :skrbo
Vidiš da te članstvo i potiče na aktivnost!
Ali ti, čini mi se, zabušavaš... A ;)
Da, da....
Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”