Fine "American Blend"

Post Reply
Adept
Steven Hawking brijanja

Fine "American Blend"

Post by Adept »

Jako dobar sapun!
Točka.
;)
Pošto mi je ovo druga recenzija (izgubih cijelu prvu recenziju u copy/paste bespučima internetske zbiljnosti), ova će biti nešto kraća...
Konzistencija mu je, koliko vidjeh, prava no BS tvrda sapunska. Dobih ga u flejkovima, pa ne mogu biti najsigurniji, ali mislim da se ovdje radi o pravom čvrstom sapunu - ispravite me ako griješim. Boja mu je neutralno bijela, a što je sasvim OK (iako ja osobno nemam ništa protiv ako se kapne koja prirodna bojica jel bijelo mi je pomalo dosadno, no to sam samo ja...).
Kao performer, ovaj je sapun jednostavno izvrstan! Od malo flejkova dobio sam BRDO kraljevske pjene, vrlo zaštitnički nastrojene - jako lijepo iznenađenje - jedno je punjenje rezultiralo sa podosta face lathering izrađene pjene, a što je i više nego dobro pokrilo moja uobičajna tri prijelaza! Pjena je podosta klizava, a što mi se jako sviđa. Sapun mi nije NITI MALO osušio kožu lica - izvrsno. Post feeling - vrhunski - rehidrirana, nahranjena, mirna, "zadovoljna" koža. Što bolje tražiti od poštenog brijačkog softwarea? Ovo je vrlo fer napravljen performer.
E sada... miris...
Meni JAKO ugodan miris!
Radi se o "old school" mirisu - definitivno ne o recentnijoj mirisnoj kompoziciji. Ne bih to nazvao "barbershop" mirisom, nikako, ali old school, to DA - definitivno.
Miris me je vratio u neke starije dane... mislim da je davno prije, dok bijah klinac/tinejđer, postojao miris u staklenoj pravokutnoj, visokoj bočici sa crnim plastičnim poklopcem kojoj su na slici su bile jeans hlače/traperice. E, na taj me miris podsjetio.
Miris nije previše jak. Lijepo je zamirisao kupaonicu i nježno me gurnuo u flashback nekih dječačkih dana. Nakon brijanja, miris se još osječao na licu - decentno, ali se osječao.
Onako, na prvu, a i tijekom izrade lathera, samog brijanja, pa i nakon brijanja - miris se jedva primjetno raslojio u dvije komponente: jedna je ona dominantna aldehidno muška komponenta sa natruhom mahovine, a duga je blaga citrusna. Baš kao dobra fotografija ili poput kristalno čiste full HD slike - ovo je dvokomponentni/dvodimenzionalni miris. Meni u ovom mirisu jednostavno fali treća dimenzija - dimenzija koja će "izdići" ovaj miris. Ovo je miris koji, barem u sapunu - nota bene, nema onu standardnu olfaktornu kompoziciju, nema anatomiju koja se sastoji od vršnih nota, tijela mirisa i baznih/bas nota.
I to mu fali!
Daleko od toga da je to loš miris - pače, kao što i sam rekoh, jako mi se svidio, ali... osjeti se jedna arteficijalnost kod ovog mirisa koji ga, iako zanimljivim, čini nekako "flat", ako me razumijete. Dvodimenzionalnost i arteficijalnost - ništa poput onih mirisa koji koriste dobro poznate prirodne komponente i koji imaju neku svoju trodimenzionalnost, neku "tjelesnost".
Dakle, ovdje se, IMHO, radi o jako dobrom performeru vrlo ugodnog old school, ali plošnog mirisa.
Ukoliko ga niste probali, a u mogućnosti ste - definitivno ga probajte.
Ako pak niste u mogućnosti, ne berite brigu - ovo nije WOW sapun i ima i boljih, sigurno - iako se ovdje radi o sasvim fer proizvodu.

P.S. Volio bih probati ovaj AS! Definitivno. Volio bih probati sve njihove AS-ove, ali ovdje u EU jedan dec` tog čuda košta pun-kufer-i-800 novaca tako da ništa od toga...
Ragnar123
Kamisori

Re: Fine "American Blend"

Post by Ragnar123 »

Svaka čast vrhunska recenzija

Poslano sa mog LG-H525n koristeći Tapatalk
Život koji provedemo radeći greške je časniji od života koji provedemo ne radeći ništa :shaving:
morr
Student brijanja

Post by morr »

Adept, svaka čast na vrhunskom osvrtu i to vokabularom koji meni definitivno nedostaje! Dobio si pola mog samplea, koji je ostatak nevelikog originalnog samplea sa shavedash.com. Lako moguće da se u tom prebacivanju dio mirisa izgubio, iako je kod mene bio u zatvorenoj Ikea kutijicu.
Slažem se gotovo sa svime opisanim, a pogotovo za opis mirisne komponente (netko je ovdje, ako se ne varam, napisao da se radi i pokušaju imitacije američkog Barbasol mirisa, no to ne mogu potvrditi jer nisam upoznat sa istim..)

Meni osobno miris American Blenda, iako vrlo ugodan, nije dovoljan razlog za nabavku cijelog sapuna, pogotovo jer su mi performanse jako slične Tabacu, čiji miris čak preferiram.
pimple8
Naučnik brijač

Post by pimple8 »

Isprobao ovaj sapun i mogu ga samo nahvaliti.

Meni je miris jako dobar. Pjene ko u prici, brijanje odlicno.
Osobno bolji mi je od Tabaca :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
pimple8
Naučnik brijač

Post by pimple8 »

Ako koga zanima, tvornica koja pravi tvrdi Fine se gasi

https://fineaccoutrements.com/news/fine ... continued/
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept »

Eto na... od planetarne slave do gašenja u ne-baš-tako-puno vremena... :(
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn »

Dobro ne gasi se Fine nego samo dobavljac baze sapuna, a ovaj iz Finea je vec nasao alternativu

Sent from my iPad using Tapatalk
pimple8
Naučnik brijač

Post by pimple8 »

Jep, gasi se tvornica koja mu ne pravila taj tvrdu "tabac" formulaciju.

American blend je ugl rasprodan svugdje vec, ostalih jos nesto ima, a vratit ce se u novoj, meksoj bazi...

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

pimple8
Naučnik brijač

Post by pimple8 »

Post Reply

Return to “Sapuni za brijanje”