Recenzije i dojmovi iz dosade :D

Post Reply
viktorhuis
DE

Re: Recenzije i dojmovi iz dosade :D

Post by viktorhuis »

Pa nije nikada niti umrla, samo....vrijeme je neumoljivo :D

Sent from my Y7 using Tapatalk

Praskaton
mr. sc. brijanja

Post by Praskaton »

Dobro je s vremena na vrijeme podijeliti neko svoje iskustvo i vidjeti kako to funkcionira kod drugih. Meni se recimo svidio tvoj dojam o Bolzano britvicama. I sam sam davnih dana došao do vrlo sličnog zaključka. Na prvu, te britvice djeluju jako grubo, ali s vremenom ih ljudi zavole. Meni su bile omiljene britvice dok sam se brijao sa DE brijačem. Neki drugi su tada komentirali da se slažu da su Bolzano na prvu užasne britvice, a da su nakon nekog vremena još i gore.... :skrbo
Zanimljivo mi je kako se u posljednje vrijeme sve manje spominju Feather britvice koje su nekad bile mjerilo oštrine.
viktorhuis
DE

Post by viktorhuis »

Praskaton wrote: 02 Feb 2021, 08:08 Dobro je s vremena na vrijeme podijeliti neko svoje iskustvo i vidjeti kako to funkcionira kod drugih. Meni se recimo svidio tvoj dojam o Bolzano britvicama. I sam sam davnih dana došao do vrlo sličnog zaključka. Na prvu, te britvice djeluju jako grubo, ali s vremenom ih ljudi zavole. Meni su bile omiljene britvice dok sam se brijao sa DE brijačem. Neki drugi su tada komentirali da se slažu da su Bolzano na prvu užasne britvice, a da su nakon nekog vremena još i gore.... :skrbo
Zanimljivo mi je kako se u posljednje vrijeme sve manje spominju Feather britvice koje su nekad bile mjerilo oštrine.
Ah, Feather....
Ljudi su čudni sami po sebi. Da objasnim pomnije :D :
Ljudi (većina, naravno, ne svi) koriste nešto. Kada koriste nešto njihova tendencija je hračkanje po onome što koriste zbog cijene, a i sigurno ima nešto jeftinije te bolje. Gotovo uvijek ima jeftinije i bolje, do određene granice...nađe se brand koji nije poznat pa je odmah jeftinije. Veselo ljudi uz kenjanje pod bradu koriste to nešto.
Dođe nešto novo/staro, pomalo drugačije...treba se čak i potruditi nešto, ali je kudikamo jeftinije. Određena skupina ljudi pređe na to i prihvati da mora uložiti trud. Ta manja skupina počne pričati okolo, drugi ljudi čuju što pričaju i počnu oni isto koristiti to bolje a jeftinije.
Inicijalna skupina ljudi u pravilu budu hobisti i stvarno zavole to novo/staro...ljudi nakon njih u puno manjoj mjeri prihvate to kao hobi nego su tu samo zbog manje cijene.
Nastane problem.
Naime, većina ljudi (van onih hobista) zaboravi vrlo brzo da su nešto plaćali godinama nekoliko puta više za isto ili lošije.
Tu dolazimo do Feather lamica napokon :skrbo One su oštre jako. One su među ili najskuplje. Traju dva-tri brijanja za većinu ljudi jer....eto...život se sastoji od kompromisa. S obzirom da većina korisnika tog novog/starog nečeg više nisu hobisti i zaljubljenici, njih nije briga nego počnu izbjegavati taj proizvod jer, realno, ne ide mu puno toga u prilog. Cijena je previsoka, što je paradoks jer isti ti ljudi su ono prije što su koristili plaćali višestruko više i da bacaju Feather svaki dan još uvijek ispadnu nekoliko puta jeftinije....ali, ljudi kao ljudi.
Oni inicijalni koji su koristili Feather u početku koriste ga dan danas....njih ima jednaki broj, samo što su u početku bili većina a sada su izrazita manjina.

Ovo se odnosi na sve i nema striktno veze sa brijanjem....identična situacija je i u vape svijetu, kao i kod svega ostalog.

Da, isprika za ovaj tekst, samo sam izbacio iz sebe a čak i nema toliko veze sa tvojim izlaganjem :mrgreen: Došlo mi tako. :skrbo
Domsy
Shaveta

Post by Domsy »

Neka, neka, reci ti Viktore sve, nek se čuje glas naroda a ne samo ovih forumskih velemoćnika tipa Praske... :mrgreen:
Što se tiče Feathera, ja cijelu tu situaciju gledam iz druge perspektive, mislim da se o njemu manje piše ne radi lamica drugih proizvođača, nego
drugih proizvoda za brijanje. Meni izgleda da su lamice generalno ispale iz fokusa kod većine a primat preuzeli razni artisani kojih prije nije bilo
ni blizu toliko, a sada doživljavaju svojevrsni boom, poglavito artisan sapuni.
Pored njih je sve više - manje potisnuto, pogotovo lamice a samim time i Feather.
viktorhuis
DE

Post by viktorhuis »

Domsy wrote:Neka, neka, reci ti Viktore sve, nek se čuje glas naroda a ne samo ovih forumskih velemoćnika tipa Praske... :mrgreen:
Što se tiče Feathera, ja cijelu tu situaciju gledam iz druge perspektive, mislim da se o njemu manje piše ne radi lamica drugih proizvođača, nego
drugih proizvoda za brijanje. Meni izgleda da su lamice generalno ispale iz fokusa kod većine a primat preuzeli razni artisani kojih prije nije bilo
ni blizu toliko, a sada doživljavaju svojevrsni boom, poglavito artisan sapuni.
Pored njih je sve više - manje potisnuto, pogotovo lamice a samim time i Feather.
Oduvijek sam imao problem sa autoritetima Image
A gle, ništa to nije čudno...sapun, AS, i sve te prateće stvari koje idu uz samo brijanje niču ko pArtisani iz šume :D Sam se isto bavim mišlju baciti se u te šume proizvodnje, srodno je onime čime se inače bavim....lamice...pa, nema novih, stalno je jedno te isto, a teško da itko ide otvoriti firmu sa mišlju "saču ja da otvorim firmu i pokazat' kako se to radi. odma' kupim dvatri stroja!". Vrlo teško da bi se to desilo...a tvornice koje ih proizvide nemaju ni mjesta niti potrebe za inovacijama.
Neka. Inovacuje dovedu do poskupljenja...još nam samo fale "artisan" lamice, kak' da ne :D

viktorhuis
DE

Post by viktorhuis »

S obzirom da svaki dan pisem tamo na Badger dojmove čitav mjesec, da stavim to i ovdje? Problem je kaj mi se ne da prevoditi sa engleskog, ahahahahah
Uglavnom, izgleda da je Gillette Wilkinson Sword India jedna jako dobra lamica, barem za sada...ne posustaje niti malo (sada, kada sam uvježbao tehniku).

Ono što me razočaralo je crveni Brinell kojeg sam danas prvi puta probao. Bezveze krema bez mirisa...što god joj napravio jednostavno nije skliska. To me pomalo čudi, jer zeleni je prilično klizak i nije mi jasno u čemu je štos.
S druge strane, Ralon krema, kada joj se doda dovoljno vode, je kliska i stvara gomilu pjene te me ugodno iznenadila.

Yaqi četka (sagrada familia) koja mi je nedavno došla je fantastična četka, kao stvorena za osjetljive biljčice poput mene.

Što još....u dolasku mi je hrpa kineskih sapuna, normalno i Blue's goat milk soap. Namjerno sam htio isprobati što braća kinezi imaju za ponuditi, cjenovno je bezveze a tko zna, možda valja i možda mi ne otpadne koža. Sve za nauku!!

Prije par dana mi je došao i Gillette flare tip Uk iz tamo 60-ih. Dobar mali brijač iako nema beke razlike naspram Brasileira-e Mono Tech....ajde, malo je možda efikasniji ali to je u promilima. Kako god, jako lijepi TTO.

I tako...malo pisanja :D

viktorhuis
DE

Post by viktorhuis »

Dakle, kupio sam King C. Gillettea u trgovini ... i ... pa ... ne vidim zašto bi itko ovo kupio osim "novitet od gillettea" :)

Problem sa mnom je što poštujem nove ideje, dizajn koji se barem malo razlikuje ... ovo nije to.
Nemojte me krivo shvatiti, za početnika je to sjajno. Stvarno blaga glava, skoro pa učinkovita, gotovo bez mogućnosti porezotina.
Ali
Gillette je uzeo poznati dizajn (Merkur 34C, EJ D89 ... Mühle R89) i stavio ga na dršku. Ne zanima me gdje se proizvodi, ali ovo nije Gillette proizvod. Ne izgleda, ne brije i osjećaj nije kao Gillette. Kupite Edwina Jaggera / Mühlea / Merkura.
Druga stvar je ručka. Preduga je i teška za moj ukus i ovu glavu. Ok, volim lakše brijače i kraće ručke pa sam pristran ovdje ... ali ovaj brijač su samo skupljeni djelovi koji su sklopljeni za brzi grabež love.
Mogu mu dati i neke pozitivne strane. To je nešto što koristite kada ste napola pijani, da se ne porežete i želite brzo brijanje. : D

Također, nije važno koji kut koristite, brije isto i bez iritacije s 50% učinkovitosti, recimo, FaTip-a ili čak starih SuperSpeed. Što je u redu za početnike.

Ipak, nije to loš proizvod, ali jednostavno ne vidim zašto bi ga itko kupio kad imate bolje brijače za isti iznos ili 10 dolara više, osim ako Gillette pokušava brzo doći do novca sa iznenadno rastućeg tržišta (znamo da je to razlog...ipak je to Gillette)

Neću početi s lamicama koje koštaju oko 6,5 dolara za 10kom. Ma dajte, da, dibre su, stvarno dobre, ali znate koje su cijene lamica slične kvalitete i sigurno nisu veće od 2-3 dolara za 10 komada (puno sam rekao).
Gillette k'o Gillette, prodaj jeftino uređaj, zarađuj na lamicama...klasika...samo što bi se stvarno osjećao kao idiot da kupujem te lamice pored tolikog izbora.Image

ljermontov
DE

Post by ljermontov »

viktorhuis wrote: 01 Feb 2021, 09:57 Prošlo je nešto vremena, pa da stavim listu meni najboljih lamica iz ovog testa (napokon). Nakon odmaka i podosta brijanja sa svim tim lamicama do sada ovo je moj subjektivni dojam

BIC Chrome Platinum :klap
Rapira Platinum Lux :klap
Voskhod :klap
Bolzano :klap
Supermax Blue DIamond Platinum :klap

...sve ostale osim...

Shark Super Chrome :nono
SuperMax Chromium :nono

Sa BIC-em se uvijek dobro obrijem i nije mi problem postići BBS. Odlična lamica izvanredne oštrine i dovoljno ugodna za svakodnevno brijanje. Dugotrajna je i preporuka svakome osim početnicima kojima bi najvjerojatnije bila dosta grupa dok ne savladaju tehniku brijanja.

Rapira Platinum Lux, iako ne oštra kao BIC, iznimno ugodna lamica kojom nikada nisam dobio niti malo iritacije i uz malo truda BBS nije problem. Vjerujem da početnici sa ovom lamicom ne bi trebali imati većih problema kao niti sa...

...Voskhod-om. Voskhod nije oštar kao ove dvije iznad, ali je dovoljno oštar za svakodnevno brijanje. Ono što je prednost ove lamice je njena iznimna udobnost...kada se treba na brzinu obrijati zbog xy razloga, bez iritacije i bez očekivanja BBS-a, Voskhod je idealan izbor. Kao i svaka lamica sa teflonskim premazom, meni je vjerojatno najudobnija od svih...mana je što se relativno brzo zatupi i nakon par brijanja je malo grublja jer se skine teflon sa nje.

Bolzano Super Inox...e sad...dugo mi je trebalo da se usuglasim sa ovom lamicom. Definitivno nije za početnika, iskasapiti će se. Da li je to zbog nedovoljne oštrine ili načina izrade, ali kada sam se počeo brijati na ovaj način, Bolzano je bio užas. Sada....sada mi je to lamica koju rado stavljam u brijač. Oštra, čvrsta lamica kod koje se zna i osjeti brijanje po licu. Sa boljom tehnikom počinje se cjeniti kvalitete ove lamice.

SuperMax Blue Diamond Platinum nije u prvih pet samo zbog niske cijene, iako je to najjeftinija kvalitetna lamica koju sam uspio naći. Blaga, oštra i dugotrajna lamica koja dosta prašta, ali zna i ugristi kod nepažnje. Možda nije najbolji izbor za ljude sa čvrstom bradom, ali za brade poput moje stvarno jako dobra lamica koja je i dosta dugotrajna. S obzirom da može bez problema podnijeti 3 dana brijanja, za nisku cijenu se može brijati godinu dana svaki dan kupivši 100 komada.

Shark Super Chromium je meni bio razočaranje i još jedan dokaz da ne paše svakome isto. Iako jedna od popularnijih lamica, ovo je smeće. Nit' reže, nit' je ugodna....nemam ništa lijepo za reći. Fuj.....ali još uvijek bi se obrija radije sa ovim sranjem nego sa....

...SuperMax Chromium-om. Stvarno, nemojte ovo koristiti. Ovaj abortus od lamice ne služi ičemu, kamoli brijanju...iako...želite li isprobati kako na vašu njegovanu kožu djeluje gruba žičana četka, slobodno nabavite i isprobajte. Zabava zajamčena kao i crvenilo sa svih strana. Pripremite balzame bez alkohola i uživajte u doživljaju života sa ovim komadom metala. Double fuj.

Eto, napisah i to....sada mi slijedi brijanje čitav mjesec svaki dan Gillette Wilkinson Sword-om iz Indije za February challenge na B&B-u, možda napišem i tu poneki dojam o toj lamici koja je po meni savršena sredina kvalitete, niti smrdi niti miriše...ali je zadovoljavajuće oštra i jeftina za popizd**i.

Do čitanja! :mrgreen:
Hvala na vrhunskom postu.Bic je bio noćna mora iz mojih početaka, :tameshigiri: sad ću ponovno oprtobati ,imam ga negdje skrivenog...
Likvor
Shaveta

Post by Likvor »

Bic i Bolzano koristim samo u ovim slučajevima:
a) kada treba napraviti kvadratiće na kožici od pajceka prije pečenja
b) kada treba obrijati prase kod kolinja

Radije se s fleksom obrijem nego s te dvije lamice ali kako se kaže YMMV.
lutherus
Kamisori

Post by lutherus »

Meni je tak isto sa personama
Post Reply

Return to “Lamice”