Bolzano vs Feather

Post Reply
jozo

Re: Bolzano vs Feather

Post by jozo »

...zbunjen sam...
jozo

Post by jozo »

..da li je bolzano tup ili oštar...
..da li je feather tup poslije jednog brijanja...

...ako su ovo najbolje lamice...šta je s onim drugima...
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice »

jozo wrote:..da li je bolzano tup ili oštar...
..da li je feather tup poslije jednog brijanja...
To ćeš morati probati sam za sebe, doći na istu ovu lokaciju i zatim napisati vlastito razmišljanje kao što sam to, više puta, i ja napravio! Poanta je u isprobavanju i iznošenju vlastitog mišljenja. Prijatelj mi je nedavno rekao, nakon što sam mu dao kutijicu Bolzana, da je njemu to tup žilet i da mu se nije ugodno brijati niti s posve novim, a kamoli ga upotrebljavati više od tri puta. Inače je Bolzano dosta polarizirajući žilet, odnosno ili ga obožavaš ili ga jednostavno ne možeš upotrebljavati. Mislim da je broj ljudi kojima je to "u redu" žilet, ipak znatno manji od prethodno navedenih kategorija.

Odgovor na tvoja pitanja:

1. Bolzano je, za mene, dovoljno oštar i prilično uglađen žilet! Ipak, on ima karakterističnu početnu grubost kojoj su skloni žileti iz iste tvornice (Feintechnik). Tu grubost osobno pripisujem premazu (coating), odnosno proizvodnom procesu. Na taj način objašnjavam, prije svega samome sebi, zašto je Bolzano osjetno bolji na drugom i daljnjim brijanjima, nego što je to na prvom. Dakako, to je moje mišljenje prema iskustvu koje imam s ovim žiletom. Stvar je vrlo individualna, stoga je uputno samostalno isprobati i zatim zaključiti odgovara li vam ovaj žilet!

2. Ne, Feather ni u kojem slučaju nije tup poslije jednog brijanja i mislim da tako nije moguće zaključiti prema onome što sam napisao. Naime, napisao sam da su iznimna oštrina i uglađenost drastično umanjeni na drugom i sljedećim brijanjima. To ne znači da žilet nije oštar već da osjetno gubi one karakteristike koje je imao na početku!
David
Mach III

Post by David »

Za svakodnevno brijanje koristim Gilette WP iz Bipe (ima tu neku prihvaljivu ugodnost na prvo brijanje)...Bolzano je dosta ostriji naravno i agresivniji dok se ne "razradi" pa ga onda mogu upotrebljavati everyday shave do totalnog kolapsa...sa Giletteom izvucem 10ak brijanja...sa Bolzanom nekih 7 i onda se pocne nekako cudno ponasati (zapinje, ostavlja dlake na nekim mjestima, cupka i cak me zna gricnuti)...napominjem da sam jedan od onih koji se vec dugi niz godina briju samo navecer i skuzio sam se open comb brijacima...Feather nisam imao nazalost priliku provozati po bradi...mana je cijena po meni...
Domsy
Shaveta

Post by Domsy »

Žao mi je što Bolzana nema nigdje za kupiti u Splitu, a ne znam koliko mi se isplati naručivati ih sa neta jer iako bi ih htio probati,
neznam više što da mislim jer o nijednim lamicama nije napisano toliko proturječnih mišljena, dok ih jedni izjednačavaju sa Featherom,
drugi govore da je brijanje bilo kao sa pilom i sad ti budi pametan...
Sve više mislim kako je stara dobra ekipa sa foruma bila u pravu kada se govorilo da se na kraju završi sa par žileta ili čak jednim koji koji
vam najviše odgovara i uvijek daje konzistentne rezultate, a znamo koje su to lamice otprilike u većini slučajeva.
Zanimljivo je kako kada se ulazi u ovaj hobi neznaš što bi prije uzeo u moru različitih lamica a onda shvatiš da postoje samo tri ili četiri pored kojih se neke druge ne isplati kupovati i koristiti, iako se više manje sa svakom lamicom može dobro obrijati nakon nekog vremena prilagodbe.
sapat
Kamisori

Post by sapat »

Meni uz Feather, Bolzano najviše odgovara. Poslao bih ti ja za probu, ali neki dan sam potrošio zadnji.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Domsy
Shaveta

Post by Domsy »

Hvala kolega kao i da jesi :) .

Mene je ustvari za Bolzano najviše zainteresiralo to što se prije davno na forumu govorilo da je po oštrini Bolzano odmah iza Feathera, iako se
uvijek spominjala određena grubost, a u međuvremenu se priča pomalo promijenila pa sada uvijek iza Feathera dolazi Polsilver pa i
neki drugi, a o Bolzanu se previše i ne priča što me pomalo čudi.
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI »

Tad je i na stranim forumima bio hype oko Bolzana pa se prelilo i na naš forum. Nije to rijedak slučaj.
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI »

Bolzano i Elios više ne proizvodi njemački Feintechnic već egipćani koji proizvode Lord i Shark. Sasvim druga lamica.

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk

Groucho Marx
Praskaton
mr. sc. brijanja

Post by Praskaton »

Bolja ili lošija?
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI »

Kažu Talijani koji su probali da je uglađenija. No neznam kad će do nas. Ovaj FripoSan pored mene ima isti broj starih neprodanih kutijica već godinama. :D
Groucho Marx
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn »

Meni Shark bio koma, ali tad sam bio mlad i neiskusan

Sent from my iPhone using Tapatalk
caus24
DE

Post by caus24 »

Baš sam danas dobio novu pošiljku Bolzano lamica.
Sve proizvedene u Egiptu. Nisam jos napravio test
Post Reply

Return to “Lamice”