Recenzije i dojmovi iz dosade :D

Post Reply
ohranovic
Početnik

Re: Recenzije i dojmovi iz dosade [emoji1]

Post by ohranovic »

Da to je onaj KCG. Ma citam po forumima da se ljudi bas zale na tu dugacku rucku kod njega, kao ostane ti u glavi da jace pritisces jer te podsjeca na ova brijace sa patronama. Sa ovim kratkim ruckama kazu da mozak odmah prebaci u taj mod “nepritiskanja”
viktorhuis
DE

Re: Recenzije i dojmovi iz dosade [emoji1]

Post by viktorhuis »

ohranovic wrote:Da to je onaj KCG. Ma citam po forumima da se ljudi bas zale na tu dugacku rucku kod njega, kao ostane ti u glavi da jace pritisces jer te podsjeca na ova brijace sa patronama. Sa ovim kratkim ruckama kazu da mozak odmah prebaci u taj mod “nepritiskanja”
Nikad mi se to nije desilo, ali s druge strane, meni je logično da ne stišćeš i to nema veze sa ručkom....to je izgovor ekipe koja je nesposobna naučiti obrijati se.

Brijač ima istu glavu kao EJ89 i slični, ručka se može ako nekome ne paše zamjeniti sa bilo kojom osim onom od FaTip-a...dakle, koji god se kupi treba se prvo naučiti pravilno obrijati, a za to treba više ili manje vremena ovisno od osobe do osobe.
Preporučam ti taj za naučiti se jer je najjeftiniji (nema smisla nabavljati Edwin Jagger, jer je isto samo skuplje) i dostupan odmah.
Kasnije kad se čovjek nauči obrijati kako treba, postaje apsolutno nebitno koji brijač se koristi, kakvu glavu ima, ručku i slično...e onda nabaviš još njih 30 kao većina ljubitelja ovdje i sa guštom se briješ polupijan sa facom prekrivenom nikakvom pjenom...jer, eto, ne može ti se desiti da se porežeš.
Nije da sam ja sad tu neki ekspert, ali ekipa kojoj smeta ručka umjesto da savlada tehniku....bolje da uzme oneblade ili slični drek i "briju" se bez potrebe korištenja mozga.
Da me ne shvatiš krivo, moj prvi brijač je bio Edwin Jagger 89 naručen sa njihovog sitea i plaćen koliko je plaćen...ali samo zato što kod nas nije u trgovinama bilo ničeg pametnog za kupiti.

Koji god ti prvo nabavio čeka te učenje, od tehnike, izrade pjene za brijanje, pripreme lica i svega što ovaj hobby čini to što je. :)

Sent from my Armor 8 using Tapatalk

Beco
Kamisori

Re: Recenzije i dojmovi iz dosade :D

Post by Beco »

Preporučio bih ti da kupiš Merkur 34c umjesto EJ.
Puno je bolja geometrija glave i kvalitetnije brijanje
Gile
Britva

Post by Gile »

Beco wrote:Preporučio bih ti da kupiš Merkur 34c umjesto EJ.
Individualna stvar. Ja ne bih pogledao Merkur spram Edwina.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

Praskaton
mr. sc. brijanja

Post by Praskaton »

Gile wrote: 08 Jan 2023, 15:02
Beco wrote:Preporučio bih ti da kupiš Merkur 34c umjesto EJ.
Individualna stvar. Ja ne bih pogledao Merkur spram Edwina.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk
Ja sam imao EJ, a 34 (doduše G) imam i dalje. Zbilja ne znam koji je meni bio bolji. Možda mi je Edwin Jeger djelovao luksuznije u odnosu Merkura, ali mislim da su oba odlični performeri. Nekad je Merkur 34 HD bio pojam brijača sa kojim su se uspoređivali svi drugi brijači, međutim danas je izbor brijača takav, da mislim da se teško može pogriješiti.
Naravno, ako zanemarimo činjenicu da je britva pravi izbor, a da je svaki brijač pogreška.... :roll: :skrbo :skrbo
viktorhuis
DE

Post by viktorhuis »

Astra SP

U testiranjima na početki threada nisam bio oduševljen, gruba...neuglađena lamica.
Kako su ovo recenzije iz dosade, bilo mi je dosadno, pa ajd' da si dam truda i provjerim da li je to stvarno tako kod ove polarizirajuće lamice

14 dana svakodnevnog 3-pass brijanja je prošlo.
Koristila se tri brijača...King Gilette, Merkur 15C i Razorock Lupo aluminijski za zadnja dva brijanja.
Razni sapuni, kreme što je nebitno.

Mda...prva dva dana je to grubo i nikakvo, ne mogu reći da nije oštro, ok je, ali fuj od brijanja...radije bi se Derby-em brijao, ugodniji je.
I onda...
I onda treći dan nestane te grubosti i dosta fino to ide, kao da je oštrija malo lamica te je nemjerljivo ugodnija nego prva dva dana.
Kao da ima teflonski premaz koji se skinu nakon dva brijanja, ali piše da nema...pa eto, štajaznam. Neloše brijanje idućih tjedan dana bez nekih uspona i padova.
Čak i na Merkuru koji mi je inače malo preblag brijanje je bilo sasvim solidno i ugodno....nije to SuperMax Blue Diamond ili Voskhod, ali nije jako daleko od njih.

Nakon 9-10 dana oštar pad u oštrini i kvaliteti.
od 10-13 dana se još nekako da obrijati ali jako je zamjetno da se Astra zatupila i da neće to dugo više trajati.

Jučer je bio četrnaesti dan i to je bio užas.
Aftershave je rekao nakon brijanja da će mi spaliti facu, što je i napravio...jer...lamica je došla do svog maksimuma i postala neiskoristiva te je potreban dosta veliki trud da se uopće obrijem.

Uglavnom
Nisam niti dalje oduševljen Astrom SP.
Pored toliko boljih na tržištu, ne znam da li bi kupio više tu lamicu...osim da je izuzetno jeftina na nekoj ponudi jer ipak se da obrijati sa njom iako, radije bi dao euro dva više na 100komada i kupio Voskhod.

Imate Voskhod, Blue Diamond, Bolzano, Elios (više se ne proizvodi u DE nego u Egiptu kod Lord-a i neusporedivo je bolja nego prije), BiC, Rapira Lux i još pokoja, koje su bolje....ne vidim razlog za kupovinu Astre osim zbog toga kaj ima ekipe po forumima koji flaksaju na nju jer zna biti jako jeftina.

Sent from my Armor 8 using Tapatalk

Post Reply

Return to “Lamice”