Što sam kupio-ožujak 2010.

King
Naučnik brijač

Post by King »

Aj drago mi je da ti je stiglo, ako imaš doma malo "cvjetala" ili nešto slično za zalijevanje cvijeća umij se pa možda izraste bradica do sutra :lol: :lol:
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon »

Kažem ti da tu ima istine. Dok postoji i najmanji tračak nade- ništa od paketa!
A sad uživaj!
Jere
Kamisori

Post by Jere »

Paket je napokon stigao!! :D :D
Moram priznat da nisan očekiva toliko masivan komad alata. Izgleda predivno, masivno i kvalitetno.
Popodne pada prvo brijanje. :D

Sad moram izmislit da mi nije dobro pa ranije uteć iz firme. :D :D
Anonymous

Post by Anonymous »

Hajde, hajde, zmuljaj nešto, pa da čujemo utiske! :)
King
Naučnik brijač

Post by King »

Semouge 1305 Boar četkica
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon »

kig1976 wrote:Semouge 1305 Boar četkica
Nisi mogao odoljeti nakon svega :D
King
Naučnik brijač

Post by King »

[quote:f07973d7ab="napoleon"][quote:f07973d7ab="kig1976"]Semouge 1305 Boar četkica[/quote]

Nisi mogao odoljeti nakon svega :D[/quote]

Ma koštala me 16 eur s poštarinom pa nisam mogao odoljeti, a pogotovo jer sam pročitao dosta pohvala na račun konkretne četkice, a i samog proizvođača.
Inače slijedeći tjedan ću naručit i Dominica Bay Rum...upravo sam se čuo s classicshaving.com i pitao ih kako ide dostava s obzirom da sadrži alkohol. Oni kao firma imaju sve potrebne dozvole za slanje takvih proizvoda pa nema problema. Iz toga sam zaključio da očito neke firme ne mogu to dostaviti, jer sam na par mjesta naišao na Bay Rum, ali avionom ne dostavljaju čak ni na području u USA (već kopnom) što znači da u Europu ne dostavljaju ni pogotovo.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon »

Avionom ne može a brodom bi popili :lol:
King
Naučnik brijač

Post by King »

[quote:16ce78b1eb="napoleon"]2 old spice šalice iz prijelaza sa 50/60e godine:

Image

Image

Rezervirane za trumper violet soap i olp spice od mama bear.[/quote]

Ima li još ovoga????????
Anonymous

Post by Anonymous »

Eto, žena javila da je stigao kigov Paddle strop i Dovo strop prije par minuta. :) Jedva čekam da dođem s posla, pa da otvorim paket.
I drugi mjesec ide obavezno narudžba:

- Pre-Sharpened Classic white Straight razor 5/8
- Vulfix V/S2 Pure Bristle Shaving Brush
- Taylor of Bond Street Pre Shaving Oil
- Opal Shaving Mug
- Classic Brand Razor Oil
- Tuf-Glide w/Precision Applicator

sve sa ClassicShavinga.

Samo još ne znam koji sapun izabrati. Vjerojatno TOBS-ov. :)
King
Naučnik brijač

Post by King »

[quote:eb6e4c8c58="dark life"]Eto, žena javila da je stigao kigov Paddle strop i Dovo strop prije par minuta. :) Jedva čekam da dođem s posla, pa da otvorim paket.
I drugi mjesec ide obavezno narudžba:

- Pre-Sharpened Classic white Straight razor 5/8
- Vulfix V/S2 Pure Bristle Shaving Brush
- Taylor of Bond Street Pre Shaving Oil
- Opal Shaving Mug
- Classic Brand Razor Oil
- Tuf-Glide w/Precision Applicator

sve sa ClassicShavinga.

Samo još ne znam koji sapun izabrati. Vjerojatno TOBS-ov. :)[/quote]

Ajmo po redu:

Britva je OK, iako pričekaj dok mi stignu britve od Gordona ovaj tjedan, mislim da su britve vrhunske po onome što sam čitao na SRP-u, a ja ću se potrudit da budu spremne za brijanje.

Umjesto Vulfix četkice kupi ovo (nemoj me pitat zašto, ZATO JER JE OVO MERCEDES U BOAR ČETKICAMA, a mislim da nije neka razlika u cijeni), od ove dvije izaberi koja ti se više sviđa, koju god uzmeš nečeš požalit, meni je u dolasku ova sa drvenom drškom.

http://connaughtshaving.com/11137.html
http://connaughtshaving.com/20107.html

Taylor Pre Shave Oil ne valja ništa, prlja četkicu i sjebe pjenu. Ako nešto i budeš naručivao preko classicshaving.com uzmi ovaj pre shave

http://www.classicshaving.com/catalog/i ... 039648.htm

ili pak na ovoj stranici

http://www.gentlemans-shop.com/acatalog ... .html#a702

Nešto je manje pakovanje od Taylora, ali ionako se koristi samo par kapi, meni moj traje već 3 mjeseca.

Ukoliko naručiš classicbrand razor oil ne treba ti Tuf Glide., a možeš uzet i Balistol kod Martina. Ja sam Tuf Glide uzeo jer mi je trebao za ovaj motor koji restauriram, pa sam uzeo par komada i jedan ostavio za britve. Sapun možeš uzet od TOBS-a, iako njih imaš za kupit u Zagrebu u parfumeriji Douglas u Ilici.
Nemoj sad kazat, a jebiga na 100 mjesta, a poštarina...aaaaa...nisam računao ali mislim da ćeš po cijeni doći na isto kao i da naručiš sa classicshaving.com
Anonymous

Post by Anonymous »

Hvala puno, kig, na savjetima. Proroštat ću još ove linkove koje si mi dao, i naravno, pričekati da naoštriš Gordonove britve. Rekao je da bi mi čak jednu prodao, ako su OK, a vjerojatno ziher jesu.
King
Naučnik brijač

Post by King »

[quote:e70a8a451b="dark life"]Hvala puno, kig, na savjetima. Proroštat ću još ove linkove koje si mi dao, i naravno, pričekati da naoštriš Gordonove britve. Rekao je da bi mi čak jednu prodao, ako su OK, a vjerojatno ziher jesu.[/quote]

Da, čuli smo se sinoć. Jednu bi ti prodao, rekao je ako si još zainteresiran.
King
Naučnik brijač

Post by King »

[quote:c736ccb3d0="kig1976"][quote:c736ccb3d0="dark life"]Hvala puno, kig, na savjetima. Proroštat ću još ove linkove koje si mi dao, i naravno, pričekati da naoštriš Gordonove britve. Rekao je da bi mi čak jednu prodao, ako su OK, a vjerojatno ziher jesu.[/quote]

Da, čuli smo se sinoć. Jednu bi ti prodao, rekao je ako si još zainteresiran.[/quote]

Zaboravio sam ti na gornji post napisat da je onaj Opal shaving mug sa classicshaving.com govno, naime to je plastična posuda.
Odi fino u trgovinu koja prodaje šalice za čaj i nađi si neku koja ti paše po veličini. Pogledaj veličinu ovih Old Spice posuda koje je Napoleon naručio, eto takva veličina ti je najbolja.
Iako ti to ne treba, uzmi TOBS sapun u drvenoj posudici i radi face lathering.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon »

kig1976 wrote:
Ima li još ovoga????????
Kako to misliš? Htio bi jednu?
Locked

Return to “2010. g.”